2024.02.25 godz. 15:42 Dąbrowa Górnicza, Śląskie

Uszkodzenie elewacji przez sąsiada

Wyjaśnienie sytuacji

Podczas przycinania drzewa sąsiad uszkodził elewację mojego budynku który stoi w granicy. Nie poinformował nas o uszkodzeniu, a zamaskował je sprayem w wyniku czego na ścianie jest dodatkowo plama. W elewacji jest dziura o średnicy 10cm. Sąsiad nie chce wziąć odpowiedzialności za szkodę, oświadczył że żadnych kosztów ponosić nie zamierza i ogólnie dziura go nie interesuje. Chciałabym się dowiedzieć jakie kroki powinnam podjąć aby koszty naprawy jaka mnie czeka poniósł winny tego zdarzenia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lut 2024 10:26

dzień dobry, proszę zacząć od sporządzenia kosztorysu naprawy powstałych uszkodzeń. Następnie należy wezwać pisemnie sąsiada do naprawy elewacji pod rygorem zlecenia naprawy na jego koszt firmie. Jeśli będziecie Państwo zainteresowani reprezentowaniem przez Kancelarię zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)