2022.12.27 godz. 19:59 Pruszcz Gdański, Pomorskie

Podjęłam się pracy online i zostałam oszukana.

Wyjaśnienie sytuacji

Zaproponowano mi pracę online,wystawianie postów sprzedażowych na allegro, po czym Pani miała wyslac zakupiony przedmiot jak już dostanie pieniądze, prosiła o mój numer telefonu w razie zabezpieczenia,po czym pytała się czy może wyslac 2 przelewy na mój numer telefonu za sprzedane przedmioty bo ma limit i nie może . Z tego wszystkiego nie wysłała żadnych przedmiotów.. pomimo próśb i dzwonienia do tej Pani cisza i nie wiem co mam zrobić w tej sytuacj,poniewaz mam 3 dzieci i bardzo się boję co dalej,czy ktoś nie wniósł na mnie oskarżenia o oszustwo,poniewaz ta Pani mój numer telefonu miała.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 08:14

Jeśli dostała Pani jakieś wpływy na konto i przekazała je dalej, to Jest pani tzw. "Słupem dla oszustów. Sugeruję zgłosić się na policję z wydrukami transakcji i korespondencji. Wtedy będzie szansa na uniknięcie odpowiedzialności.