2022.07.06 godz. 11:30 Mrozy, Mazowieckie

podatek od nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisałam umowę synowi - użyczenia lokalu (jednego z pomieszczeń w moim domu) 12 m2 - bezpłatne użytkowanie do prowadzenia działalności gospodarczej. Działalność polega na korzystaniu z komputera. Ten lokal - pokój służy jednocześnie celom mieszkaniowym synowi i takie oświadczenie napisałam do urzędu miasta w związku z wezwaniem do złożenia informacji na podatek od nieruchomości dotyczącej tejże działalności syna. Dostałam właśnie decyzję w sprawie podatku od nieruchomości, w której te powyższe 12m2 zostaje podniesione podatkowo jako B- budynki pod działalność gospodarczą.

Odpowiedzi prawników:

Student

Paweł Plata

Niemstów, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lip 2022 19:42

.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)