2020.08.11 godz. 13:34 Zamość, Lubelskie

Podpisałam umowę z firmą detektywistyczną, co do której mam zastrzeżenia

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zostałam przymuszona do stosunku płciowego z pewnym mężczyzna, poznanym na portalu, w związku z tym pod wpływem emocji i alkoholu podpisałam umowę z prywatną firmą detektywistyczną, która niestety bezwzględnie podstawiła mi papiery pod nos nawet nie dając załączników, co więcej przymusowo musiałam wpłacić zaliczkę w wysokości 2000 zł i już nie mogę się z tej umowy wycofać. Chciałabym zatem pokazać tę umowę i zapytać, czy mam jakiekolwiek prawa.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sie 2020 17:26

Dzień dobry, wedle tego co Pani opisuje, niezależnie od treści zawartej umowy, to zawarła Pani umowę w stanie wyłączającym swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli (art. 82 Kodeksu cywilnego). Taka umowa jest nieważna i może Pani żądać zwrotu zaliczki. Być może można by też rozważyć inne wady oświadczenia woli zależnie od okoliczności zawarcia umowy.. Przy tej pierwszej opcji gdyby firma detektywistyczna nie chciała zwrócić zaliczki należałoby rozważyć najprawdopodobniej powództwo o zapłatę tych 2.000 zł. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)