2022.03.28 godz. 19:57 Białystok, Podlaskie

Czy mogę prosić o poradę

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisałam umowę z kamerzystą i fotografem, efekty miałam otrzymać po 4 miesiącach, w umowie jest zawarte, iż ma czas 5 miesięcy. Minęło już ponad 7 miesięcy, a ja nie otrzymałam nic, wpłatę prawie całą otrzymał. Nie odbiera telefonu, nie ma z nim żadnego kontaktu. Proszę o informację czy mam jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy. W umowie jest napisane, że mogą się stać sprawy losowe, np. zepsuty sprzęt, u niego wszystko działa. Jest także opisane, iż w przypadku nie wywiaznaia się z umowy otrzymam zwrot zaliczki w podwójnej kwocie, ale do tego także się nie kwapi.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Mar 2022 08:40

Tak, ma Pani szansę na odzyskanie podwójnego zadatku. Proszę odstąpić od umowy i złożyć pozew do sądu. Jeżeli potrzebuje Pani odpłatnej pomocy w sporządzeniu tych pism, zapraszam do kontaktu.