2023.08.17 godz. 19:11 Gliwice, Śląskie

Czy trzeba to zapłacić

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisałam umowę zlecenie na okres od lipca do stycznia. Pracowałam 4 tygodnie , ze względów zdrowotnych 4 dni nie wykonywałam zlecenia. Po tym okresie znalazłam lepszą pracę i poinformowałam pracodawcę że odchodzę. Dostałam wypowiedzenie umowy bez 14 dyniowego wypowiedzenia z powodu porzucenia pracy. Na konto dostałam przelew minus 20000 . W umowie jest napisane że za nie zachowanie 14 dyniowego okresu wypowiedzenia zostanie potrącona kwota 2000. Czy to jest już potrącone czy do zapłaty?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Patryk Łytko

Wałbrzych, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2023 16:18

W pierwszej kolejności należy zapoznać się w całości z podpisaną umową zlecenia, aby móc udzielić prawidłowej odpowiedzi. Potrącenie polega na obniżeniu wynagrodzenia do zapłaty, chyba że co innego wynika z treści umowy dlatego tak ważne jest zapoznanie się z nią.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)