2022.05.31 godz. 11:51 Tczew, Pomorskie

Umowa przedwstępna kupna mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Podpisaliśmy przedwstępną umowę kupna mieszkania, w której termin jest określony na 30.07. Sprzedający ma wiedzę o tym, że zakup chcemy finansować częściowo poprzez sprzedaż własnego mieszkania co jeszcze nie doszło do skutku. W dniu wczorajszym na popularnych portalach pojawiło się ogłoszenie sprzedaży mieszkania, które chcemy nabyć. Poinformowano nas że właściciel nie chce czekać na nas i szuka innych klientów, mimo że nasza umowa jest ciągle ważna i my się nie wycofujemy. Czy taka praktyka jest zgodna z prawem?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 17:10

Taka praktyka nie jest zgodna z prawem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)