2021.12.27 godz. 20:44 Żagań, Lubuskie

Podpisanie przedwstępnej umowy o pracę.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie, czy jest możliwość wypowiedzenia przedwstępnej umowy o pracę zawartej na odległość w przeciągu 14 dni od daty podpisania. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2021 20:54

W prawie pracy nie istnieje umowa przedwstępna o pracę. Jeżeli jest to umowa na okres próbny, to terminy wypowiedzenia są następujące: 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni, albo 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, albo 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)