2022.11.16 godz. 16:39 Gdańsk, Pomorskie

Podrobienie podpisu i pieczątki lekarza na świadectwie Morskim zdrowia.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Otrzymałem informację listem poleconym,mam stawić się na komisariacie policji o charakterze ( podejrzany).Moja sprawa dotyczy (fałszerstwa morskiego świadectwa zdrowia).Zmieniłem datę świadectwa na PDF zachowując podpis oraz pieczątkę lekarza tak żeby świadectwo zdrowia było ważne.W ten sposób mogłem podjąć pracę na morzu.Przyznaję się do tego.Jest mi wstyd i głupio.Natomiast na moją obronę mogę dodać ze zrobiłem to ponieważ jestem po nowotworze(usunięty guz grasicy) dlatego z obawy o utratę pracy postanowiłem podrobić świadectwo żeby zarobić środki na utrzymanie rodziny ponieważ moja przyszłość biorąc pod uwagę moje zdrowie jest niepewna.Pracę straciłem ponieważ prawda wyszła na jaw.Mam zamiar się przyznać do winy.Czy powinienem to zrobić już na pierwszym przesłuchaniu?Nigdy wcześniej nie byłem karany. Z poważaniem, Sylwester

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2022 10:40

Należy przypuszczać, że zostanie Panu przedstawiony zarzut z art. 270 § 1 kk. Warto skonsultować i przemyśleć taktykę przed przełuchaniem w charakterze podejrzanego, ponieważ w Pana sytuacji istnieją przesłanki do zastosowania przepisu o tzw. mniejszej wadze. W razie problemów zapraszam do kontaktu