2023.11.24 godz. 13:29 Wrocław, Dolnośląskie

Podstępne automatyczne przedłużenie umowy

Wyjaśnienie sytuacji

Pewna sieć siłowni ma ofertę karnetu na 6 miesięcy dla studentów. Można ją nabyć przez internet. Opisana jest jako "jednorazowa płatność, karnet na 6 miesięcy". Nie ma żadnej wzmianki o tym, że jest to abonament. Podczas kupowania należy odhaczyć boxy "zapoznałem się z regulaminem". Są tam załączone trzy dokumenty, z czego w jednym z nich, w jednym podpunkcie, znajduje się informacja o automatycznym przedłużeniu karnetu po upływie 6 miesięcy, bez możliwości anulowania umowy po rozpoczęciu tego przedłużonego okresu. Czy jest to legalne? Czy siłownia może ubiegać się o zapłatę mimo próby anulow

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lis 2023 02:41

Jeśli jest taki zapis w regulaminie to siłownia może tak zrobić. Proszę zobaczyć jakie są zasady rezygnacji z przedłużania karnetu i w jakim terminie taką rezygnację należy złożyć i złożyć rezygnacje w terminie wskazanym w regulaminie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)