2023.09.21 godz. 21:04 Gliwice, Śląskie

Podwyżka w pracy, a zajście w ciąże i pójście na l4

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry Miesiąc temu otrzymałam podwyżkę w pracy, 15 sierpnia 2023 podpisałam aneks do umowy. Wczoraj dowiedziałam się ze jestem w ciąży, to dopiero początek 5/6 tydzień. Ciąża jest zagrożona i po wykonaniu niezbędnych badań będę musiała przejść na L4, czy w tej sytuacji moja podwyżka będzie miała jakieś znaczenie przy wypłacie L4 oraz późniejszym urlopie macierzyńskim?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Wrz 2023 10:03

Dzień dobry, do ustalania postawy chorobowego a dalej macierzyńskiego bierze się średnią z ostatnich 12 miesięcy wynagrodzenia. Jeśli rozpoczęłaby Pani L4 we wrześniu ostatnim miesiącem wliczanym do tej średniej będzie sierpień - oczywiście liczy się kwota wynagrodzenia wypłacona a nie wpisana na umowie.

Zmodyfikowano dnia: 22 Wrz 2023 10:03