2023.05.07 godz. 00:18 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Podwyższenie alimentów po 13latach od ojca ,który ma zabrane prawa.

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec dziecka ma zasądzone alimenty od 13lat ta sama kwota tj 550zl od 8lat jest pozbawiony praw do dziecka z powodu nie utrzymywania kontaktów z dzieckiem i nieinteresowaniem się dzieckiem.Obecnie dziecko ma 14lat i niezna swojego ojca chciałaby od września chodzić na zajęcia dodatkowe aby egzamin 8 klasisty zdać dobrze i dostać się do dobrej szkoły takie zajęcia są płatne. Chciałyśmy podnieść alimenty o 200zl czy lepiej napisać list polecony z prośbą do ojca dziecka aby sam dodatkowo płacił do alimentów tą kwotę czy lepiej od razu iść do sądu o wyższe alimenty. Z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lip 2023 15:45

Pozew do sądu o zmianę poprzedniego wyroku w zakresie alimentów.