2023.09.06 godz. 09:30 Białystok, Podlaskie

podział majątku, matka, ojczym i dwójka rodzeństwa po ojcu

Wyjaśnienie sytuacji

Ojczym umarł w 2015r została matka, która zmarła w grudniu. Mieli wspólne mieszkanie. Ja dziś mam 63 lata cały czas z ojczymem żyłami w relacji jako córka ojciec, ale prawnie nic z tym nie robiliśmy. Później ja się nim zajmowałam kiedy chorował, woziłam do szpitala i w ogóle, siostra wyjechała do Anglii i jest tam cały czas, od rodziców to jedynie oczekiwała pomocy, brat jak to brat wiadomo, ma swoją rodzinę mało co pomagał rodzicom. Ale mniejsza o to, teraz trzeba podzielić mieszkanie i chciałam się upewnić, że dla mnie niestety należy się jakaś mała część a dla nich większe dlatego, że mój ojczym to ich ojciec biologiczny a mój niestety nie ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2023 09:46

Czy została Pani formalnie przysposobiona przez ojczyma (adoptowana)?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)