2024.01.24 godz. 12:17 Gdynia, Pomorskie

Podział nieruchomości we współwłasności z osobą ubezwłasnowolnioną

Wyjaśnienie sytuacji

Czy istnieje możliwość wyodrębnienia swojej części działki ze współwłasności? Działka jest własnością 5 osób. Jedna z tych osób jest osobą ubezwłasnowolnioną. Chciałabym dokonać podziału działki i być właścicielem przypadającej mi części, a pozostała działka była by nadal współwłasnością pozostałych osób. Czy istnieje taka możliwość? Czy jednak jedyną opcją jest podział całej działki na przypadające części? Z czym wiąże się fakt, że jeden ze współwłaścicieli jest ubezwłasnowolniony?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 12:43

Konieczne jest zniesienie współwłasności przez podział fizyczny (o ile jest to możliwe). Co do ubezasnowolniomego, w jego imieniu działa opiekun prawny