2022.08.17 godz. 09:42 Katowice, Śląskie

Podział pieniędzy że sprzedaży nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Chcemy z rodzeństwem sprzedać wspólnie odziedziczone po rodzicach działki , z tym że udziały nie są równe. Część naciska by podzielić się pieniędzmi po równo, bez względu na udziały, który każdy z nas ma w akcie notarialnym przypisany. Czy notariusz musi przy umowie sprzedaży uwzględnić kto jaki ma ułamek udziału, ile powinien dostać ze sprzedaży i czy faktycznie tyle dostał? Jeżeli ewentualnie chcieliśmy pieniądze rozdysponować równo, to czy wtedy jest potrzebna umowa darowizny lub inna umowa?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

ADAM KOWALCZYK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2022 09:31

Witam , cieżko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie , zbyt mało precyzyjnie sporządzone. Zapraszam do kontaktu telefonicznego 507437019 na darmowa konsultacje postaram sie doradzić po zaczerpnięciu wiekszych informacji . Pozdrawiam . Straszy Prawnik Kancelarii Doradców Prawnych Ul. Kościuszki 25/5 40-048 Katowice.