2022.08.04 godz. 08:43 Sochaczew, Mazowieckie

Podział spadku po zmarłym ojcu, sprzedaż nieruchomości.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, Dnia 18.05.2019 zmarł mój tata. Śmierć była nagła więc żaden testament nie był spisywany. Osobami które mają prawo dziedziczenia po nim jestem ja, mój brat i żona taty. spadkiem można nazwać nieruchomość z działką, której tata był współwłaścicielem wraz z żoną. Na nieruchomość jest kredyt, łączną wartość nieruchomości wraz z działką ustawiliśmy na 600tyś. Kredyt jest na kwotę 90 tyś zł jeśli chcielibyśmy zrobić wpłatę na raz. Pozostali spadkobiercy chcą mnie wykluczyć ze spadku i żeby dom był tylko dla brata. Co jeśli chcę otrzymać swoją część spadku a brat nie sprzeda domu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Przemysław Plewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2022 17:36

Co Pani/Pan rozumie pod pojęciem "wykluczyć ze spadku"? Na ten moment jest Pan/Pani współwłaścicielem nieruchomości. Może Pan/Pani dochodzić zniesienia współwłasności nieruchomości. Osoba, której zostanie ona przyznana będzie musiała Pana/Pania spłacić. To dosyć uproszczone opisanie problemu, niestety nie znam z opisu więcej szczegółów.