2023.08.24 godz. 17:45 Warszawa, Mazowieckie

Pojawienie się przeciwwskazań zdrowotnych uniemożliwiających realizację części zadań w ramach umowy zlecenia

Wyjaśnienie sytuacji

Ze względu na nawrót wady wzroku uzyskałam od okulisty i lekarza medycyny pracy trwałe przeciwwskazania do pracy z laserami. Klinika,w której pracuję na umowie zleceniu (lasery i zabiegi igłowe) żąda ode mnie kwoty 30 000 zł za rzekome koszty moich szkoleń z zakresu obsługi lasera, twierdząc iż odmawiam wykonania umowy. Niestety wywiązanie się z części obowiązków (praca z laserami) mogłoby wiązać się dla mnie z uszczerbkiem na zdrowiu -dalsza progresja wady wzroku. Klinika nie przedstawiła dowodów poniesionych kosztów szkoleń. Jak rozwiązać ten spór,jakie są moje prawa i obowiązki ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2023 18:30

dzień dobry, zapraszam do konaktu z Kancelarią. Niezbędne jest zapoznanie się z zawartą umową. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2023 18:29

W pierwszej kolejności odrzucić roszczenie. W przypadku pozwu o zapłatę konieczne będzie zajęcie stanowiska wykazując potwierdzony dokumentacją medyczną stan zdrowia. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)