2022.10.25 godz. 07:33 Lisewo, Kujawsko-pomorskie

Spadek po tacie i umowa slowna

Wyjaśnienie sytuacji

Pol roku temu odziedzyczylam dom po rodzicach w ktorym dozywocie ma babcia i wujek. Tata umownie ustalil z nia ze sama sie utrzymuje w zamian za czesc pieniedzy z ziemni i duzego mieszkania zamist2 pokoi ktore ma zapisane. Ma rowniez dzialke do uzytku30 arow ktora wybrala ogrodza.jednak po smierci rodziców babcia stwierdzila ze wszystko nalezy do niej i niszczy nam wszystko co posadzimy nie pozwala wjezdzac na podworko wycina drzewa itd co mozna zeobic w tej sytuacjii

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2022 14:58

Widziałbym w tym przypadku możliwość zamiany dożywocia na rentę (art. 913 kc)