2024.04.04 godz. 18:26 Grajewo, Podlaskie

Polnagie zdjęcia nauczyciela w internecie ogólnodostępne na profilu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jesteśmy rodzicami uczniów w której praxuje nauczycielka która posiada ogólnodostępne pol nagie zdjęcia na portalu społecznościowym. Zgłaszaliśmy dla dyrekcji ale nic nie zrobil z tym. Gdzie możemy jeszcze zgoosic problem? Nasze dzieci widziały te zdjęcia bo są ogólnodostępne i to dzięki dzieciom dowiedzieliśmy się o takich zdjęciach. Naszym zdaniem nauczyciel nie powinien posiadać takich zdjec na stronach ogólnodostępnych. Pytanie: gdzie oprócz dyrektora możemy zgłosić ta sprawę? Pozdrawiamy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 09:53

Dzień dobry. Pytanie co jest rozumiane pod pojęcie "półnagie"? Czy jest to postać np. w stroju kąpielowym, czy w połowie tego stroju? Można zgłosić sprawę na Policję jako nieobyczajny wybryk - na podstawie art. 140 i 141 Kodeksu wykroczeń. Z wyrazami szacunku