2023.07.01 godz. 12:17 Rzeszów, Podkarpackie

co zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Ponad 2 lata temu pożyczyłam pieniądze znajomemu (przelewem), który był w trudnej sytuacji finansowej. Do dnia dzisiejszego nie jestem w stanie ich odzyskać mimo wielokrotnych próśb, proponowania rat lub szukania innych rozwiązań. Znajomy przy próbie kontaktu blokuje mnie, zmienia numery lub podaje fałszywe dane. Kwota pożyczki wynosi 300zł. Przy tłumaczeni, że pójdę z tym na policję lub do prawnika wyśmiewa mnie, że nikt mu nic nie zrobi. Jestem już bezsilna i nie wiem jak odzyskać pieniądze.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lip 2023 15:50

Samo potwierdzenie przelewu może stanowić dowód udzielenia pożyczki. Sprawę można skierować do sądu cywilnego, należy jednak się liczyć z kosztami - opłata sądowa 30 zl + koszty pełnomocnika.