2022.08.09 godz. 15:28 Kraków, Małopolskie

Umorzenie sprawy

Wyjaśnienie sytuacji

Ponad miesiąc temu złożyłam pozew o nakaz zapłaty dla właścicielki agencji marketingowej, która nie zapłaciła mi za wykonane usługi graficzne. Opisałam wszystko w szczegółach, a także dodałam i opisałam każdy dowód (w tym przypadku faktury). Postanowienie: "I. wobec braku podstaw do wydania nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym umorzyć postępowanie; II. stwierdzić, że strona powodowa ponosi koszty procesu związane ze swym udziałem w sprawie. Skąd takie postanowienie sądu skoro wszystko było dokładnie opisane?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sie 2022 18:56

Sąd zastosował przepis art. 505(33) Kodeksu postępowania cywilnego. Nie wiedząc dokładnie co zostało w pozwie napisane trudno ocenić dlaczego Sąd uznał, że brak jest podstaw do wydania nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Przyczyn tego jest może być co najmniej kilka. Postanowienie o umorzeniu postępowania można skarżyć. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu mailowo lub telefonicznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)