2022.10.20 godz. 11:21 Wrocław, Dolnośląskie

Zgłaszanie darowizny US

Wyjaśnienie sytuacji

Ponad pół roku temu nadpłaciłam swój kredyt hipoteczny darowiznami od : mama: 10 000, tata:10 000 oraz babcia 19 000. Właśnie ktoś mnie uświadomił że powinnam zgłosić to do Urzędu Skarbowego. Przyznam że zaufałam Pani w Banku. Będąc w Banku doradca z którym omawiałam wcześniejszą spłatę mówił o braku zgłaszania tak małych kwot do US i że żadnych podatków nie muszę płacić. Nie wiem co robić ponieważ właśnie tydzień temu minęło pół roku od zrobienia nadpłaty kredytu.... jak później rozliczyć się w PIT na koniec roku?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2022 11:31

Dzień dobry, w ramach działalności zajmujemy się kwestiami prawno-podatkowymi. Zapraszam do kontaktu.