2024.01.09 godz. 10:27 Rzeszów, Podkarpackie

Kupno produktu na allegro za pobraniem

Wyjaśnienie sytuacji

Ponad rok temu zamówiłam dla teścia produkt na allegro za pobraniem, ale kurier nie wziął pieniędzy od tescia twierdzac,że jest już zapłacony. Teraz odzywa się do mnie sprzedawca żeby zapłacić bo wystąpił błąd systemu, czy po takim czasie teść będzie musiał zapłacić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 11:35

Dzień dobry, w opisanej sytuacji, sprzedawca powinien udowodnić, że sprzedany ponad rok temu produkt nie został opłacony gotówką (co jest pewnie znacznie utrudnione). Takie udowadnianie może być utrudnione ze względu na fakt, że zazwyczaj mamy do czynienia z 2 różnymi przedsiębiorcami (kurierem oraz sprzedawcą). Jednakże, jeżeli sprzedawca by to udowodnił, to teoretycznie po roku nadal może dochodzić zapłaty. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)