2019.10.02 godz. 13:49 Radom, Mazowieckie

ponowne wydanie tytułu wykonawczego zamiast utraconego

Wyjaśnienie sytuacji

Zaginął fizycznie tytuł wykonawczy (pożar), otrzymałem wezwanie do uzupełnienia braków wniosku. co oznacza "wskazanie uczestników postępowania" i "złożenie wymaganej liczby odpisów wniosku"

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Paź 2019 14:32

Uczestnikami postępowania w sprawie wydania tytułu wykonawczego zamiast utraconego (art. 794 kpc) są wierzyciel (Pan) i dłużnik/dłużnicy wskazani w utraconym tytule wykonawczym. Wniosek powinien Pan złożyć w tylu odpisach, ile jest stron tzn., jeśli tytuł wykonawczy był wydany na jednego dłużnika należy złożyć 2 egzemplarze pisma - 1 dla sądu i 1 dla uczestnika (dłużnika). W razie dalszych pytań proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)