2020.10.15 godz. 21:14 Wrocław, Dolnośląskie

Ponowne zatrudnienie u tego samego pracodawcy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, od września 2017 r. byłam zatrudniona w firmie na umowę o pracę na czas nieokreślony. W lutym 2020 r. otrzymałam rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem (likwidacja stanowiska pracy) z zachowaniem 1 mc okresu wypowiedzenia, tj. zakończyłam pracę z dniem 31.03.2020 roku. Z początkiem października 2020 r. pracodawca przywrócił zlikwidowane stanowisko pracy i zostałam ponownie zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Jak teraz będzie liczone moje ewentualne wypowiedzenie? Czy staż pracy u tego samego pracodawcy się łączy? Od kiedy będzie mnie obowiązywało 3-miesięczne wypowiedzenie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Paź 2020 22:02

Przy ustalaniu stażu pracy, od którego zależy długość okresu wypowiedzenia, do okresu zatrudnienia wlicza się wszystkie okresy pracy u danego pracodawcy, nawet jeśli doszło do przerw w zatrudnieniu. W Pani przypadku 3 miesięczny okres wypowiedzenia będzie obowiązywał jeśli przepracuje Pani u tego pracodawcy 5 m-cy ponieważ Pani dotychczasowy okres zatrudnienia to 2 lata i 7 m-cy ( od IX 2017 do III 2020).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)