2020.09.02 godz. 09:33 Poznań, Wielkopolskie

Uszkodzenie Mienia przez zazdrość

Wyjaśnienie sytuacji

Porysowała byłej mojego chłopaka samochód z zazdrości bo do niego pisała w akcie zemsty. Chodzę do psychiatry bo mam problemy z chorobliwa zazdrością oraz zaburzenia emocjonalne moja babci Anula hospitalizowana cierpiała na 3 rodzaje depresji tez maniakalno depresyjne zaburzenia. Czy mogę uniknąć kary lub ja zmniejszyć idąc w te stronę ? Zeznal tez ze piłam alkohol ze znajomymi .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Wrz 2020 11:22

Dzień dobry, w opisanej przez Panią sytuacji w przypadku gdy pokrzywdzona zgłosi na policję zniszczenie mienia, zostaną Pani przestawione zarzuty. Wówczas powinna Pani wskazać, że leczy się psychiatrycznie. Prowadzący postępowanie zleci przeprowadzenie badania psychiatrycznego przez biegłych psychiatrów. Na takie badanie powinna Pani zabrać całą dokumentację lekarską jaką Pani posiada oraz opowiedzieć co Panią kierowało do dokonania takiego czynu. Od treści opinii zależy, czy będzie Pani odpowiadała za zniszczenie mienia czy też nie. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak