2020.07.21 godz. 19:37 Rzeszów, Podkarpackie

Czy dokument ma jest ważny?

Wyjaśnienie sytuacji

Posiadam umowę pisemną zawarta pomiędzy dwoma sąsiadami w sprawie drogi,ktòra została sprzedana (jeden sąsiad sprzedaje drugiemu). Świadkowie przy tym byli.Jednak nikt już po tej umowie nic z tą drogą nie robił, w sensie nie został jej nadany odrębny numer Było to w latach 60.Śwetle prawa sąsiad kupujący jest włascicielem skoro nie było przeprowadzane notarialnie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Żur

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2020 12:06

Dla ważności przeniesienia nieruchomości konieczne jest zachowanie formy aktu notarialnego. W świetle prawa umowa ustna przeniesienia nieruchomości nie jest ważna.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)