2022.01.03 godz. 23:47 Stary Krotoszyn, Wielkopolskie

Kupno działki a wiatrak

Wyjaśnienie sytuacji

Posiadam umowę przestępna na kupno działki. Sprzedający ma czas do 31.03.2022 do jej wydzielenia i przekształcenia na budowlana. Okazało się jednak ( ponieważ w okolicy są elektrownie wiatrowe) że jest problem bo jeden z wiatraków jest około 200 metrów za blisko od działki. Na terenie nie ma mpzp, sprzedający twierdzi że gmina może wydać taką zgodę ? Czy ma rację ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 16:05

Czy mają Państwo decyzję o warunkach zabudowy? Zapewne o takiej decyzji mówił sprzedający.