2021.08.17 godz. 11:16 Ostrowiec Świętokrzyski, Świętokrzyskie

Zrzeczenie sie wspolwlasnosci

Wyjaśnienie sytuacji

Posiadam wraz z bratem mieszkanie chcialabym sie zrzec swojej wspolwlasnosci zaznaczam ze nie na brata poniewaz brat jest alkoholikem nie placi zs mieszkanie a ja nie chce byc obciazona dlugami nie mieszkam z nim i nie chce tego mieszkania co mam zrobic w tej sprawie dziekuje

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2021 16:59

Dzień dobry, Brak jest w polskim systemie prawa takiej instytucji jak zrzeczenie się własności nieruchomości. W takiej sytuacji należałoby przekazać komuś udział w nieruchomości wspólnej (umową w formie aktu notarialnego). Takie przekazanie może być zarówno odpłatnie, jak i nieodpłatnie.