2021.12.02 godz. 08:30 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

zaległy abonament rtv

Wyjaśnienie sytuacji

Posiadam zaległości w opłacaniu abonamentu RTV z lat 2008-2013. W roku 2013 otrzymałem wezwanie do uregulowania tychże zaległości. W tym samym roku wysłałem prośbę do KRRiT o umorzenie lub rozłożenie na raty zaległości. Nie otrzymałem wówczas żadnej odpowiedzi. W roku 2014 zostałem zwolniony z opłacania abonamentu. W przedmiotowej sprawie od 2013r. nic się nie działo, aż do dnia dnia dzisiejszego. Otrzymałem pismo od KRRiT z prośbą o uzupełnienie mojego wniosku o umorzenie zaległości (brak podpisu). Moje pytanie czy zaległości powstałe w latach 2008-2013 podlegają jeszcze egzekucji??

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Gru 2021 09:56

Dzień dobry, należności, o których Pan pisze, są już przedawnione i nie mogą być egzekwowane.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)