2023.08.22 godz. 13:43 Katowice, Śląskie

Posiedzenie w przedmiocie zamiana kary ograniczenia wolności na zastępczą karę pozbawienia wolności

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Dostałem wyrok prawomocny o którym nie wiedziałem ponieważ nie dostałem żadnego listu. Mój wyrok zapadł w sprawie odnośnie przywłaszczenia. Zasądzono mi prace społeczne jednakże o listach odnośnie tych prac też nie wiedziałem przez co pewnego dnia przyszła do mnie policja by zrobić wywiad środowiskowy. Wtedy dopiero dowiedziałem się o sprawie wręcz na pocztę gdzie czekało na mnie wezwanie na posiedzenie w przedmiocie zamiana kary ograniczenia wolności na zastępczą kare pozbawienia wolności. Pytanie brzmi co mam zrobić by na posiedzeniu nie było zamiany kary? Proszę o odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2023 13:49

Konieczne jest wykazanie, że istniała obiektywna przeszkoda w niewykonaniu kary ograniczenai wolności z jednoczesnym pisemnym oświadczeniem o chęci wykonania kary pierwotnie orzeczonej. Jeśli potrzebuje Pan obrońcy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)