2020.02.19 godz. 15:23 Elbląg, Warmińsko-mazurskie

Postanowienie sądowe o ustanowienie kuratora

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam pytanie dostałam pismo z sądu w sprawie ustanowienia kuratora dla małoletniej córki w sprawie zaprzeczenia ojcostwa doręczyli mi odpis postanowienia a na drugiej stronie dostałam właśnie te pouczenia i nie wiem czy mam odpisać na te pismo czy nie. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lut 2020 11:09

Szanowna Pani, nie musi Pani "odpisywać" na postanowienie o ustanowieniu kuratora. Ustanowienie dla dziecka przez sąd kuratora w sprawach o zaprzeczenie ojcostwa jest obligatoryjne. Kurator ma reprezentować interesy małoletniej w procesie. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz