2024.09.29 godz. 18:16 Łódź, Łódzkie

Postawienie ogrodzenia bez zgody współwłaścicieli.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy współwłaściciel działki w częściach ułamkowych może bez zgody pozostałych współwłaścicieli: ogrodzić swój udział w nieruchomości, zainstalować monitoring - kamery - na postawionym przez siebie ogrodzeniu, który jest nakierowany na pozostałą część nieruchomości należącą do pozostałych współwłaścicieli, którzy na tej nieruchomości mieszkają, mają swoje życiowe centrum? Ogrodzony udział znajduje się w środku nieruchomości.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Czerniak

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Wrz 2024 22:49

Dzień dobry, jeżeli współwłaściciele nie mają ze sobą zawartej umowy regulującej sposób korzystania z nieruchomości wspólnej, określający kto jaki fragment i na jakich zasada wykorzystuje, to zasadniczo każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do korzystania z całej nieruchomości w zakresie, w jakim da się to pogodzić z korzystaniem przez pozostałych współwłaścicieli. Posadowienie ogrodzenia należy do czynności zwykłego zarządu rzeczą wspólną i jest potrzebna zgoda większości współwłaścicieli. Tak samo monitoring. adw. Maciej Czerniak https://www.facebook.com/adwokat.czerniak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)