2019.11.07 godz. 12:08 Warszawa, Mazowieckie

potrącenia komornicze z wynagrodzenia Pracownika

Wyjaśnienie sytuacji

Mamy kilka list płac w miesiącu, nagrodowa, prowizyjna, główna. Pytanie jak powinniśmy robić potrącenia komornicze czy z każdej listy potrącać komornika czy tylko z głównej? Jak ma się zachowanie minimalnej do np. wypłaty nagrody 200zł , prowizji 300 zł i zasadniczego 2500 ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lis 2019 14:12

Dla potrzeb potrąceń wszystkie wynagrodzenia płatne w danym miesiącu sumuje się (art. 87 § 8 kodeksu pracy). Według tej sumy wynagrodzeń określa się też kwoty wolne od potrąceń zgodnie z art. 88 kp. Kwestia, z którego wynagrodzenia dokonywane jest potrącenie jest czysto techniczna, chyba, że ustalono inaczej np. w regulaminie wynagradzania. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)