2022.12.01 godz. 12:46 Szczecin, Zachodniopomorskie

Potrzebuję pilnie porady odnośnie alimentów i pozbawienia praw nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Sytuacja wygląda następująco iż ojciec dziecka nie łoży na wychowanie dziecka ,nie interesuje się zarówno zdrowiem dziecka jak ze wychowaniem go ,nadużywa narkotyków, alkoholu, stosował przemoc psychiczną i fizyczna w stronę matki dziecka.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Gru 2022 17:56

Dzień dobry, oczywiście ma Pani możliwość wystąpienia z wnioskiem o ograniczenie czy nawet pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca dziecka jak również wystąpienia z powództwem o alimenty na dziecko. Niemniej jednak trudno powiedzieć więcej, nie znając szczegółów sytuacji w jakiej Pani się znalazła. Mając pełny obraz tej sytuacji, będzie można dobrać i zaproponować jakieś konkretne rozwiązania. W razie pytań zapraszam do kontaktu.