2024.05.17 godz. 09:44 Turek, Wielkopolskie

Potrzebuję pomocy odnośnie długów. 1.Czy dobrym rozwiązaniem jest zgłosić upadłość konsumencką ? 2.Czy można zrobic tak zeby komornicy zeszli i raty zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry piszę do Pana/i z zapytaniem co mam począć, jestem młodą osobą skończone 23lata narobiłem sobie sam problemów mianowicie iż, zadłużyłem sie u tzw. chwilówek na łączną kwotę nie większą niż 2tys.Minęło około 2 lata nie spłacałem ich teraz mój dług obecnie wynosi około 10tys złotych.Komornik zajął konto bankowe oczywiście sprawy toczyły sie przez sąd elektronicznie, dostawałem równiez sms z zastraszaniem że przyjadą do domu.Wezwania do zapłaty również otrzymałem wszystko posiadam.Obecnie nie pracuję lecz jutro mam spotkanie o o pracę w której moje dochody będą w wysokości 6-7tys

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

DAWD BIAŁAS

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Maj 2024 19:35

Zapraszam do BEZPŁATNEJ PORADY PRAWNEJ TELEFONICZNEJ - podane informacje są zbyt lakoniczne zapraszam do nie zobowiązującej konsultacji w sprawie , specjalizuje się z tego typu sprawach. Tel: 507437019