2023.09.14 godz. 19:13 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Wynajem

Wyjaśnienie sytuacji

Potrzebuję porady prawnej dotyczącej umowy najmu okazjonalnego. Wynajmujący prosi o pewne informacje, takie jak numer z księgi wieczystej i dane mojej mamy. Czy to jest standardowa procedura, i czy jestem zobowiązany do udostępnienia tych informacji? Czy mogę prosić o pomoc w zrozumieniu, dlaczego te dane są potrzebne i jakie są moje prawa w tej sytuacji?"

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Wrz 2023 08:24

Dzień dobry, numer księgi wieczystej jest niezbędny aby ustalić czy Pan ma tytuł prawny do dysponowana nieruchomością w celach wynajmu. Także nie ma przeciwskazań do udostępnienia jego numeru. Co do dalszej części tj. danych mamy nie wiem jaka miałaby być podstawa udostępnienia tych danych.