2022.12.10 godz. 07:03 Szczecin, Zachodniopomorskie

Wypowiedzenie umowy najmu przez najemcę

Wyjaśnienie sytuacji

Potrzebuję porady prawnej, ponieważ chciałabym wypowiedzieć umowę najmu mieszkania w momencie gdy w umowie nie ma punktu o wypowiedzeniu przez najemcę. Dodatkowo umowa jest podpisana przez dwie niespokrewnione osoby.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Gru 2022 12:31

Dzień dobry, sprawa wymaga bliższego przyjrzenia się, ale zasadnicza regulacja wskazuje, że w przypadku gdy czas trwania najmu nie jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku z zachowaniem terminów ustawowych.