2019.12.14 godz. 04:43 Mława, Mazowieckie

Powództwo o roszczenie wynikające z umowy ubezpieczenia

Wyjaśnienie sytuacji

19.11.2019 zmarła mi żona, była ubezpieczona w Compensa TU SA .Złożyłem wniosek o wyłatę świadczenia po zmarłej ale poinformowano mnie że nie jestem beneficjentem (prawdopodobnie jest to któryś z czwórki synów) .Compensa pisze że ni może mnie poinformować kto jest beneficjentem . Piszą żeby wystąpić z powództwem o roszczenie tylko kto to ma zrobić ja czy synowie i do którego sądu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Gru 2019 14:34

To niech każdy z synów złoży wniosek o wypłatę, jeśli beneficjentem jest jeden z nich, to temu powinni udzielić stosownej informacji, a reszcie, że nie są beneficjentami. A przede wszystkim warto poszukać dokumentów , bo chyba kopia polisy gdzieś w domu i jest i sprawdzić tę informację, bo bez dokumentów, to trudno jakikolwiek pozew składać.