2023.10.24 godz. 15:59 Warszawa, Mazowieckie

Powrót byłego małżonka do wspólnego domu

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę o informację czy były małżonek ma prawo przychodzić/ mieszkać w nieruchomości wspólnej podczas, gdy jesteśmy po rozwodzie. Żona wyprowadziła się przed uzyskaniem rozwodu. Obecnie mieszka w innej miejscowości wraz z dziećmi. Niestety potrafi przyjechać niezapowiedziana, zostać na noc, zabrać rzeczy. Nie mamy jeszcze sprawy o podział majątku. Sąd nie orzekał o korzystaniu z nieruchomości wspólnej podczas rozwodu.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 14:05

Dzień dobry, jeżeli nieruchomość stanowiła wspólność Pana i małżonki, to małżonka nadal ma prawo korzystać ze swojej części nieruchomości. Pozdrawiam,