2022.10.06 godz. 10:49 Ostrowiec Świętokrzyski, Świętokrzyskie

Powrot do nazwiska panienskiego bez uprawomocnionego wyroku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry, w polowie lipca tego roku uslyszalam w sadzie ze dostajemyrozwodbez orzekania o winie natomiast byly malzonek sie odwolal i w zwiazku z tym nadal czekam na ciag dalszypapiery itp ( wiem tylko ze sad nadal nienapisal uzasadnienia wyroku). Czy ja w takiejsytuacji moge juz po prostu zmienic dowod i zglosic wniosek o zmiane o powrot do panienskiego nazwiska do usc?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Paulina Kornacka-Duda

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Paź 2022 12:42

Szanowna Pani, niezbędny do zmiany nazwiska jest prawomocny wyrok rozwodowy. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu: https://paulinakornacka.pl/kontakt