2023.12.13 godz. 23:12 Gdańsk, Pomorskie

Pozew mediacyjny o zniesławienie i pomówienie.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, osoba trzecia rozpowszechnia o mnie jak i o mojej bliskiej osobie nieprawdziwe informacje. Od prawie roku wśród naszego wspólnego otoczenia, rozpowiada, że zażywamy substancję psychotropowe, zmuszamy do tej czynności innych oraz, że została ofiarą próby gwałtu przez starszego kolegę (mojego bliskiego) na imprezie. Żadna z podanych informacji nigdy się nie wydarzyła, a rozsiewane 'plotki" narażają jak i moją karierę i sytuację społeczną. Chciałabym podjąć kroki w tym kierunku i skierować ją na wykrywacz kłamstw na policji oraz skierować sprawę na mediacje. Jak mam to jednak zrobić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Gru 2023 10:06

Jeśli z okoliczności sprawy wynika, że mogło dojść do zniesławienia (art. 212 kk), może Pani wnieść do sądu akt oskarżenia (przestępstwo to jest ścigane z oskarżenia prywatnego). Jeśli z okoliczności wynika, że nie doszło do przestępstwa, nadal może Pani złożyć pozew w związku z naruszeniem dóbr osobistych (postępowanie cywilne). Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w powyższych sprawach, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)