2021.12.20 godz. 15:11 Warszawa, Mazowieckie

Pozew o alimenty, wezwanie do usunięcia braków formalnych pisma procesowego.

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam wezwanie do usunięcia braków formalnych pisma procesowego. Nie rozumiem punktu : × przytoczenie okoliczności uzasadniających żądanie dot. wniosku o zabezpieczenie. Jak to napisać? J

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Gru 2021 10:42

Dzień dobry! W opisanej sprawie sąd najprawdopodobniej wzywa o wyjaśnienia dotyczące interesu prawnego i interesu faktycznego w uzyskaniu zabezpieczenia roszczenia. Zgodnie z art. 730(1) kodeksu postępowania cywilnego: § 1. Udzielenia zabezpieczenia może żądać każda strona lub uczestnik postępowania, jeżeli uprawdopodobni roszczenie oraz interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia. § 2. Interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia istnieje wtedy, gdy brak zabezpieczenia uniemożliwi lub poważnie utrudni wykonanie zapadłego w sprawie orzeczenia lub w inny sposób uniemożliwi
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)