2022.11.02 godz. 08:31 Świebodzin, Lubuskie

Pozew o potwierdzenie zgodności Ksiąg Wieczystych z aktualnym stanem prawnym.

Wyjaśnienie sytuacji

Po remoncie dachu kamienicy, którą organizował sąsiad / miał nasze upoważnienie - 6 właścicieli mieszkań/ pojawił się zapis w mojej Księdze w Dziale 3 zapis o jakiś roszczeniach do mojego mieszkania. Nie pomógł mi wyjaśnić wynajęty adwokat z Zielonej Góry ani miejscowy ze Świebodzina/odmówili/. Do tej pory nie wiem czego dotyczą te wpisy. Jest też wpis " wykreślono z powodu anulowania przedmiotu żądania'. Zgłosiłem sprawę o oszustwo do Prokuratury 3 miesiące temu i bez odpowiedzi. O oszustwo oskarżam sąsiadów nauczycieli / małżonka tego pana jest dyrektorem LO.Proszę o pomoc do mam robić.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lis 2022 10:58

Najlepiej pójść do Wydziału Ksiąg wieczystych i przejrzeć akta księgi wieczystej. Pozwoli to Panu zapoznać się z dokumentami stanowiącymi podstawę dokonania tych wpisów do KW. Powinno to wiele wyjaśnić.