2023.01.30 godz. 00:34 Lubin, Dolnośląskie

Pozew o uzgodnienie treści KW z rzeczywistym stanem prawnym . Nieruchomość areału 0.81 ha zabudowana domem mieszk. i gospodarczym. Wartość 372 tys. zł

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, proszę uprzejmie o odpowiedzi na nast. pytania 1/ Jaka opłata sądowa 2/Jaki koszt pozwu 3/ Jaki koszt każdego stawienia się adwokata na rozprawę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 08:04

Opłata sądowa 2000zł, koszty reprezentacji zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności adwokackie przy wartości powyżej 200 000 zł do 2 000 000 zł – 10 800 zł. To są stawki minimalne z Rozporządzenia, jednak konkretną stawkę określa umowa prawnika z Klientem . Istotna jest jednak analiza, czy właściwym powództwem jest o uzgodnienie treści KW z rzeczywistym stanem prawnym.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)