2023.07.05 godz. 14:01 Ożarów Mazowiecki, Mazowieckie

Pozew o zapłatę, jaki tryb wybrać i jaka kwotę podać w pozwie jeśli w wezwaniach była mniejsza, gdyż dług wciąż rośnie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, od dwóch lat teściowie nie płacą za zużyte media, mimo prób rozmów, dwóch wezwań nic. Chcemy złożyć pozew o zapłatę, lecz nie wiem w jakim trybie złożyć i jaka kwotę podać, gdyż w wezwaniach była do końca 03.2023 a dług wciąż rośnie. Czy mogę podać na dzień złożenia pozwu z dopiskiem, że dług wciąż rośnie z każdym miesiącem. Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lip 2023 20:44

Pozew może być zarówno w postępowaniu zwykłym, jak i upominawczym. Pozwem można dochodzić jedynie roszczeń wymagalnych a nie przyszłych, a zatem sąd nie zasądzi kwot, które dopiero staną się wymagalne (nie zapłacone w przyszłości). Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)