2021.08.05 godz. 06:57 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Pozew rozwodowy ,wniosek o udzielenie zabezpieczenia materialnego na czas trwania postępowania rozwodowego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam pytanie odnośnie pozwu rozwodowego. Wysłałam pozew wraz z dokumentami i wnioskiem o zwolnienie z opłaty 3 tygodnie temu,nadal czekam na odpowiedz z sądu .Czy to normalne.W pozwie również znajduje się wniosek o udzielenie zabezpieczenia materialnego na czas trwania postępowania rozwodowego.Czy nie powinnam już otrzymać odpowiedzi z sądu o przyznanie zabezpieczenia ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2021 15:55

Dzień dobry! Niestety, taka sytuacja nie odbiega od obecnych standardów - do tego proszę pamiętać o okresie wakacyjno - urlopowym i zaległościach z okresu pandemii. Sugeruję skontaktowanie się telefonicznie z sekretariatem wydziału, który zajmuje się sprawą i ustalenie na jakim etapie jest rozpoznanie złożonego pozwu i wniosku o zabezpieczenie.