2021.11.09 godz. 15:18 Tarnowskie Góry, Śląskie

Pozew sądowy wystosowany do niewłaściwej osoby

Wyjaśnienie sytuacji

Moja mama otrzymała pozew od sąsiadki (pismo z sądu zostało na nią zaadresowane). Wedle sąsiadki mama, rodzina i osoby trzeci utrudniają jej wjazd na posesję. Rzecz w tym, że mama ani razu nie parkowała swojego samochodu we wskazanym przez sąsiadkę miejscu. Parkuje tam mój chłopak, z czego sąsiadka doskonale zdaje sobie sprawę (zresztą robi to zgodnie z prawem). W załącznikach do pozwu znalazły się zdjęcia pojazdów, którymi mama się nie porusza. Jedyny związek, jaki z całą sprawą ma mama, to 50% własności prywatnej drogi dojazdowej, jest też właścicielką posesji. Jak odpowiedzieć sądowi?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lis 2021 19:38

Dzień dobry! W opisanej sprawie sugeruję złożyć odpowiedź na pozew, gdzie wskazane zostaną wszystkie okoliczności wskazujące na brak zasadności roszczenia w odniesieniu do Pani mamy - można posłużyć się zeznaniami świadków, dokumentami (np.: ksero dowodów rejestracyjnych pojazdów). Aby pomóc bardziej kompleksowo potrzebowałbym informacje o treści pozwu.