2023.08.22 godz. 18:48 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Pozostawione narzędzia mienie zleceniobiorcy.

Wyjaśnienie sytuacji

W lipcu firma podjęła się prac Pan wziął zaliczkę ... następnie stwierdził że kończy prace kiedy poinformowałem go że to dostanie po dokończeniu prac Pan odjechał i w zasadzie zniknął firmy niema pod wskazanym adresem a co jakiś czas dzwoni że chce odzyskać pozostawiane narzędzia, ale się nie stawia napisałem SMS kiedy może ale się nie pojawił. Dzisiaj napisał że mam je zostawić w bramie odmawiam bo mogą zginąć on grozi że zgłoś przywłaszczenie. Zgłosić sprawę na Policji w końcu to on unika kontaktu i podania adresu do korespondencji.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2023 18:55

W pierwszej kolejności należy rozważyć czy firma wykonała prace, do której się zobowiązała 0 czy wywiązała się z umowy, a jeśli nie, to czy swoim działaniem nie przyczyniła się do powstania szkody, ewentualnie odstąpić od umowy wskutek jej nie wykonania. Wówczas być może powstanie roszczenie o odszkodowanie za doznaną szkodę lub zwrot zaliczek. Pozostawione rzeczy mogą służyć tzw. prawu zatrzymania czyli na poczet przysługujących roszczeń wobec właściciela narzędzi. Jeśli powyższe nie ma zastosowania - proszę pisemnie wezwać do odbioru w miejscu i czasie wyznaczonym
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)