2021.08.03 godz. 15:45 Choszczno, Zachodniopomorskie

Pożyczka pieniędzy

Wyjaśnienie sytuacji

Pozyczlem byłej dziewczynie pieniądze. Jest to spora suma bo 8 tys zł. Nie spisywaliśmy żadnej umowy. Nie chce oddać mi tych pieniędzy. Jak mogę odzyskać moje pieniadze ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sie 2021 16:15

Dzień dobry, brak spisanej umowy może utrudnić powodzenie w sprawie o zapłatę przed sądem ze względów dowodowych, bo co do zasady nie można wówczas skorzystać z dowodu z przesłuchania świadków lub stron na okoliczność zawarcia umowy. Jednak jeśli ma Pan jakieś potwierdzenie zawarcia pożyczki w formie przelewu bankowego albo rozmów na komunikatorze/sms (jakakolwiek dokumentowa), to wówczas ta zasada może ulec przełamaniu. Trzeba też pamiętać przed złożeniem pozwu przed sądem cywilnym o wypowiedzeniu umowy, jeśli termin zwrotu nie był wcześniej umownie oznaczony. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)